Image

Varnost

Zagotavljanje kibernetske varnosti v organizacijah pomeni odkrivanje ranljivosti IT sistemov, preprečevanje vdorov in kibernetskih groženj ter splošen dvig ravni računalniške varnosti z uvedbo naprednih varnostnih rešitev kot so požarne pregrade naslednje generacije, zaščita pred nezaželeno pošto, elektronsko podpisovanje, ustrezno ustvarjanja in hranjenja kriptografskih ključev za šifriranje, uvajanje večstopenjskega overjanja in drugo.

Velik izzvi za kibernetsko varno poslovanje je to, da se raznovrstni kibernetski napadi nenehno spreminjajo in postajajo vedno naprednješi. Žal pa tudi manjše okvare v omrežni infrastrukturi lahko namreč povzročijo veliko škodo, najpogosteje ugledu podjetja in celo dolgoročni sposobnosti za poslovanje. Kibernetski napadi se lahko začnejo kot nepomembni vdori, ki jih varnostna orodja niso zaznala, na koncu pa privedejo do visokih glob ali celo zaprtja podjetja.

Današnja omrežna arhitektura je kompleksna in se mora spopadati z vedno spreminjajočim se okoljem groženj ter napadalci, ki vedno poskušajo najti in izkoristiti ranljivosti. Te se lahko pojavijo na različnih področjih, vključno z napravami, podatki, aplikacijami, uporabniki in lokacijami. Zato se uporablja veliko število orodij in aplikacij za upravljanje omrežne varnosti, ki obravnavajo posamezne grožnje in izkoriščanja ter tudi neskladnosti z zakonodajo.

Arrow right

NADZOR IN VARNOST OMREŽJA

Zmanjšanjte možnost kibernetskega napada!

Image

Rešitve za nadzor in varnost omrežja zaščitijo pred vedno večjo prisotnostjo današnjih kibernetskih groženj. Za vsako organizacijo, ne glede na velikost, industrijo ali infrastrukturo.

Za nadzor omrežja uporabljamo centralni nadzorni sistem, ki omogoča 24/7 spremljanje dogajanja na strežniškem in omrežnem delu. S tem lahko proaktivno spremljamo spremembe in obveščamo uporabnika o doseženih kapacitetah, podjetje pa lahko na ta način nemoteno posluje.

Varnost omrežja je širok pojem, ki zajema številne tehnologije, naprave in procese. V najpreprostejšem izrazu je niz pravil in konfiguracij, namenjenih zaščiti integritete, zaupnosti in dostopnosti računalniških omrežij in podatkov z uporabo programske in strojne tehnologije.

Varnost omrežja bi morala biti visoka prioriteta vsake organizacije, ki dela z omrežnimi podatki in sistemi. Poleg zaščite sredstev in integritete podatkov pred zunanjimi zlorabami varno omrežje omogoča tudi bolj učinkovito upravljanje omrežnega prometa, izboljša zmogljivost omrežja in zagotovi varno izmenjavo podatkov med zaposlenimi in viri podatkov.

Današnja omrežna arhitektura je zapletena in se sooča z okoljem groženj, ki se vedno spreminja, in napadalci, ki vedno poskušajo najti in izkoristiti ranljivosti. Te ranljivosti lahko obstajajo na številnih področjih, vključno z napravami, podatki, aplikacijami, uporabniki in lokacijami. Zaradi tega je danes v uporabi veliko orodij in aplikacij za upravljanje omrežne varnosti, ki obravnavajo posamezne grožnje in izkoriščanja ter tudi neskladnost z zakonodajo. Če lahko le nekaj minut izpadov povzroči obsežne motnje in ogromno škodo na koncu in ugledu organizacije, je nujno, da se ti zaščitni ukrepi sprejmejo in implementirajo v vaše podjetje.

Izpad omrežja je ena najhujših nočnih mor vsakega skrbnika omrežja. Rešitve za nadzor omrežja lahko podjetjem pomagajo preprečiti izpad, preden se to zgodi. Orodje za nadzor omrežja bo počistilo vaše omrežje zaradi kakršnega koli sumljivega delovanja, ki nakazuje na prihajajoči izpad. Če naprava ali del vašega omrežja zaostaja v delovanju, bo rešitev za spremljanje zaznala težavo in vas na to opozorila.

Arrow right

PROTIVIRUSNA ZAŠČITA

Zakaj je protivirusna zaščita pomembna?

Image

Protivirusna zaščita lahko z rednim spremljanjem podatkov, ki potujejo po omrežju, zaščiti vaš računalnik pred zlonamerno programsko opremo in kibernetskimi napadi.

Protivirusna programska oprema spremlja podatke (spletne strani, datoteke, programsko opremo, aplikacije), ki potujejo po omrežju do vaših naprav. Išče znane grožnje in spremlja vedenje vseh programov ter označuje sumljivo vedenje in poskuša čim hitreje blokirati ali odstraniti zlonamerno programsko opremo.

Če nimate nameščene zaščitne programske opreme, bi lahko tvegali, da prejmete virus ali pa bi bili tarča druge zlonamerne programske opreme, ki lahko ostane neopažena in povzroči opustošenje v računalniku in mobilnih napravah.

Računalniški virusi naj bi vsako leto povzročili milijardno gospodarsko škodo zaradi okvar sistema, uničenje podatkov, kraje podatkov in povečanja stroškov vzdrževanja. So bolj izpopolnjeni in škodljivi kot kdaj koli prej; virus lahko poškoduje računalnik do te mere, da postane neuporaben. Ima različne vrste funkcij, od počasnega delovanja računalnika do poškodovanja delov sistema, kraje osebnih podatkov ali pošiljanja nepooblaščenih sporočil. Podjetja vsakodnevno uporabljajo računalnike, zato je najpomembnejše, da imajo zadostno zaščito pred omenjenimi virusi.

Arrow right

ZAŠČITA ELEKTRONSKE POŠTE

Zmanjšajte tveganje za kibernetski napad po elektronski pošti!

Image

Zmanjšate tveganje za kršitev varnosti podatkov in izgube podatkovnih datotek.

Zaščita elektronske pošte je nepogrešljiv pomočnik za preprečevanje napadov s škodljivimi virusi in neželeno pošto prek elektronske pošte.

Ena izmed najpogostejših metod za zaščito elektronske pošte je uporaba protivirusnih programov in programskih filtrov, ki preprečujejo dostop do nevarne elektronske pošte. Poleg tega se lahko uporabljajo tudi druge varnostne metode, kot so šifriranje, avtentikacija in preverjanje digitalnih podpisov.

POŽARNI ZID ZA PODJETJA

Zaščitite se pred kibernetskimi napadi prek interneta.

Image

Vzpostavite požarni zid in se zaščitite pred vdori, virusi in drugimi morebitnimi težavami, ki lahko omrežje napadejo oziroma okužijo prek interneta. Požarni zid za podjetja je en izmed osnovnih načinov varovanja podjetja na področju informacijske varnosti pred nevarnostjo s strani zunanjih omrežij, kot je internet. Poznamo tako strojne kot programske požarne zidove, njihovo toleranco oziroma prepustnost pa določa sistemski administrator.

Požarni zid za podjetja je lahko izdelan v obliki namenske strojne opreme ali pa realiziran v obliki programske opreme, ki jo naložimo na obstoječ računalnik.

Požarni zid bo aktivno iskal znane viruse, e -poštna sporočila z lažnim predstavljanjem in neželeno pošto ter jih blokiral, preden pridejo v vaše podjetje. Ko je računalnik na spletu, se spremljajo vsi vhodni ali izhodni podatki, da se preveri, ali so varni. Če se požarni zid odloči, da ni varen, se podatki blokirajo, podrobnosti pa se zabeležijo. To, kaj bo blokirano in kaj bo dovoljeno, se nenehno posodablja. Ukrepi, kot so posodabljanje programske opreme in protivirusnih programov ter usposabljanje osebja, so zagotovo v pomoč pri preprečevanju napadov. Kar pa zadeva kibernetsko varnost, več slojev boste uporabili, tem bolje. Zato podjetja je rešitev požarnega zidu tako pomembna.

Arrow right

PENETRACIJSKI TEST

Preizkusite prednosti in slabosti obstoječih varnostnih sistemov!

Image

Naročite penetracijski test ugotovite, do katere stopnje lahko etični heker prodre v ukrepe in protokole kibernetske varnosti vaše organizacije. Penetracijski test, imenovan tudi etično vdiranje, je tehnika, ki jo organizacije uporabljajo za prepoznavanje, testiranje in poudarjanje ranljivosti v svoji varnostni zaščiti.

Penetracijski test pogosto izvajajo etični hekerji, ti posnemajo strategije in dejanja napadalca, da bi ocenili vdor v računalniške sisteme, omrežje ali spletne aplikacije organizacije. Organizacije lahko penetracijski test uporabijo tudi za to, da preverijo svojo skladnost s predpisi o skladnosti.

Etični hekerji so strokovnjaki za informacijsko tehnologijo, ki s pomočjo hekerskih metod pomagajo podjetjem pri prepoznavanju možnih vstopnih točk v njihovo infrastrukturo. Z uporabo različnih metodologij, orodij in pristopov lahko podjetja izvedejo penetracijski test, da preizkusijo prednosti in slabosti svojih obstoječih varnostnih sistemov. Penetracija se v tem primeru nanaša na stopnjo, do katere lahko hipotetični heker prodre v ukrepe in protokole kibernetske varnosti organizacije.

Arrow right

VARNOSTNI PREGLED

Pravočasno odkrijte ranljivosti vašega omrežja!

Image

Naročite varnostni pregled IT sistema in pravočasno odkrijte ranljivosti IT sistema vaše organizacije. Na ta način lahko učinkovito zagotovite večjo varnost podatkov in naprav.

Varnostni pregled sistema je ena izmed osnovnih metod zagotavljanja varnosti podatkov in naprav v organizaciji. Namen varnostnega pregleda je odkriti morebitne ranljivosti in pomanjkljivosti v informacijskem sistemu, preden jih izkoristijo napadalci.

Varnostni pregled zajema pregled strojne in programske opreme, omrežnih naprav, upravljanja gesel, upravljanja uporabniških računov, konfiguracije varnostnih nastavitev in drugih pomembnih elementov IT infrastrukture.

Če se najdejo pomanjkljivosti, se sproži postopek popravila in izboljšanja varnosti sistema. Varnostni pregled IT sistema pomaga zagotoviti zaupnost, celovitost in razpoložljivost podatkov ter preprečiti izgube podatkov, kraje identitete, vdore in druge varnostne incidente. Zato je pomembno, da organizacije redno izvajajo varnostne preglede IT sistema, da bi ohranili ustrezno stopnjo varnosti svojih informacijskih sistemov.

Preberite tudi

Vas zanima več?

Arrow right