Zagotavljanje kibernetske varnosti v organizacijah pomeni odkrivanje ranljivosti IT sistemov, preprečevanje vdorov in kibernetskih groženj ter splošen dvig ravni računalniške varnosti z uvedbo naprednih varnostnih rešitev kot so požarne pregrade naslednje generacije, zaščita pred nezaželeno pošto, elektronsko podpisovanje, ustrezno ustvarjanja in hranjenja kriptografskih ključev za šifriranje, uvajanje večstopenjskega overjanja in drugo.
Velik izzvi za kibernetsko varno poslovanje je to, da se raznovrstni kibernetski napadi nenehno spreminjajo in postajajo vedno naprednješi. Žal pa tudi manjše okvare v omrežni infrastrukturi lahko namreč povzročijo veliko škodo, najpogosteje ugledu podjetja in celo dolgoročni sposobnosti za poslovanje. Kibernetski napadi se lahko začnejo kot nepomembni vdori, ki jih varnostna orodja niso zaznala, na koncu pa privedejo do visokih glob ali celo zaprtja podjetja.
Današnja omrežna arhitektura je kompleksna in se mora spopadati z vedno spreminjajočim se okoljem groženj ter napadalci, ki vedno poskušajo najti in izkoristiti ranljivosti. Te se lahko pojavijo na različnih področjih, vključno z napravami, podatki, aplikacijami, uporabniki in lokacijami. Zato se uporablja veliko število orodij in aplikacij za upravljanje omrežne varnosti, ki obravnavajo posamezne grožnje in izkoriščanja ter tudi neskladnosti z zakonodajo.